До 1 січня 2025 року всі власники незатребуваного земельної ділянки (паю) або їхні прямі спадкоємці повинні оформити право власності на земельну ділянку. У разі не виконання даної умови вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від даної земельної ділянки. Про це сказано у статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».


Проте, можна за позовом власника невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцю у разі пропуску строку для оформлення права власності на земельну ділянку з поважної причини суд може визначити додатковий строк, достатній для такого оформлення. У разі відсутності земель сільськогосподарських угідь колективної власності така земельна частка (пай) може бути виділена в натурі (на місцевості) за рахунок земель запасу комунальної власності відповідної територіальної громади (за наявності таких земель).
Також слід зазначити, що протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформовану з невитребуваної земельної частки (паю), забороняється передача її у приватну власність (крім передачі її власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцям).
Крім цього, Галицьке бюро правової допомоги інформує про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Чесна платіжка», що реалізуються Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції.
Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через відділ «Галицьке бюро правової допомоги», який знаходиться за адресою м. Галич, площа Волі, 1, каб. 8 (приміщення Галицької районної Ради). Телефони:(03431) 2-10-50, (067) 98-19-290.