Питання щодо ведення трудових книжок врегульовані відповідною Інструкцією, яка затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерством юстиції України та Міністерством соціального захисту населення України.
Так за пунктом 1.1 зазначеної інструкції – трудові книжки ведуться на всіх працівників без виключення, які працюють на підприємстві, організації усіх форм власності або у фізичної особи понад п’ять календарних днів.


У відповідності до пункту 2.19 Інструкції до трудової книжки за місцем роботи вносяться окремим рядком з посиланням на дату, номер та найменування відповідних документів запис про час служби у складі Збройних Сил України та інших військах, які проходять службу,де на тих, які проходять службу, не поширюється законодавство про працю ідержавне соціальне страхування, із зазначенням дати призову і дати звільненняіз служби.
Пункт 1.4 Інструкції в свою чергу передбачає, що особи, які вперше шукають роботу і не мають трудової книжки, повинні пред’явити паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку.Військовослужбовці, звільнені із Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України та інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, пред’являють військовий квиток.
На підставі викладеного, запис до трудової книжки працівника про проходження військової служби вноситься до трудової книжки працівників, які прийняті на роботу після закінчення служби в Збройних силах України на основі військового квитка, а запис до трудової книжки працівника, про проходження військової служби за призовом під час мобілізації або на особливий період, який працює та має запис в трудовій книжці про прийняття на роботу, може не проводитись.
Якщо учасник АТО до мобілізації працював, то під час участі в АТО його трудова книжка зберігається на підприємстві, де він працював (оскільки він не звільняється).Коли учасник АТО повертається на роботу, дані про його службу мають бути внесені підприємством на підставі військового квитка або довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міністерства оборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС.Якщо учасник АТО до мобілізації не працював і не мав трудової книжки, йому мають завести трудову книжку на підприємстві, куди він вперше піде працювати, і внести запис про військову службу.
На остаток нагадуємо, що участь в АТО в особливий період зараховується до вислуги років, стажу державної служби на пільгових умовах, один місяць стажу (вислуги) зараховується за три, тобто у трикратному розмірі
Військова служба у складі армії в період бойових дій зараховується до трудового стажу на підставі довідок військових комісаріатів, які видаються в порядку, що визначається Міноборони.
Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через відділ «Галицьке бюро правової допомоги», яке знаходиться за адресою м. Галич, площа Волі, 1, каб. 8 (приміщення Галицької районної ради).Телефони: (03431) 2-10-50, (067) 98-19-290.