УКРАЇНА

ГАЛИЦЬКА РАЙОННА РАДА
сорок четверта (позачергова) сесія районної ради
сьомого скликання

РІШЕННЯ


від 17.07.2020
м. Галич

Про звернення депутатів
Галицької районної ради

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада вирішила:
1. Схвалити звернення депутатів Галицької районної ради Івано-Франківської області до Прем’єр - міністра України, Міністра охорони здоров’я, Івано-Франківської обласної державної адміністрації (додається).
2. Рішення та текст звернення надіслати Прем’єр-міністру України Д.Шмигалю, Міністру охорони здоров’я України М.Степанову, голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації В. Федоріву(додається).
3. Повторно надіслати Прем’єр-міністру України Д.Шмигалю, Міністру охорони здоров’я України М.Степанову, голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації В. Федоріву звернення депутатів Галицької районної ради від 08.05.2020 (додаток до рішення сорок другої (позачергової) сесії районної ради сьомого скликання від 08.05.2020 «Про звернення депутатів Галицької районної ради» додається).
4. Дане рішення оприлюднити на офіційному веб-сайті Галицької районної ради.

Голова районної ради                                   Павло АндрусякДодаток
до рішення сорок четвертої (позачергової)
сесії районної ради
сьомого скликання
від 17.07.2020

Прем’єр - міністру України Д.Шмигалю

Міністру охорони здоров’я України
М.Степанову

Голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації
В.Федоріву

 

                                    Звернення

Проблема соціальної та фізичної реабілітації людей з інвалідністю, популяризацією активного способу життя серед людей з інвалідністю через залучення до занять спортом, а також соціальної адаптації та інтеграції даних пацієнтів в суспільне життя є пріоритетним напрямком виконання соціальної програми держави.
Проте в Україні відсутні державні реабілітаційні центри, крім дороговартісних приватних закладів. Такі пацієнти продовжують лікування у травматологічних чи неврологічних відділеннях районних/міських лікарень, де відсутні спеціалісти - реабілітологи, ерготерапевти, відповідне реабілітаційне обладнання та протипролежневі засоби.
На базі КНП «Галицька лікарня» Галицької районної ради, матеріально-технічне забезпечення якого відповідає сучасним вимогам для функціонування закладу охорони здоров’я, є всі необхідні передумови для створення Всеукраїнського центру спінальної травми.
На початковому етапі даний Центр може функціонувати на базі офтальмологічно-неврологічного відділення КНП «Галицька лікарня».
Відділення, загальною площею - 580,9 кв.м, знаходиться на другому поверсі новозбудованого, зданого в експлуатацію в 2017 році, хірургічного корпусу. Вхід у приміщення відповідає вимогам щодо забезпеченості доступності споруд для людей з інвалідністю, наявний великий транспортний ліфт. Палатний фонд відділення становить 30 ліжок, є допоміжні санітарно-господарські приміщення, перев’язочна. Також є технічні можливості для переобладнання відділення для потреб осіб з інвалідністю, укомплектування функціональними ліжками, необхідним медичним обладнанням та палатою інтенсивної терапії.
Місце розташування лікарні, наявність земельної ділянки загальною площею 3,2968га, яка є закріплена за КНП «Галицька лікарня», та всіх необхідних комунікацій дає можливість в перспективі планувати розширення вищезазначеного реабілітаційного центру шляхом добудови основного корпусу, будівництва басейну, залу ЛФК та іншої інфраструктури для його повноцінного функціонування.
Ми, депутати Галицької районної ради, підтримуємо створення Всеукраїнського центру спінальної травми на базі КНП «Галицька лікарня».

 

 

Схвалено на сорок четвертій

(позачерговій) сесії Галицької

районної ради сьомого скликання 17.07. 2020

Звернення (додаток до рішення 42(позачергової) сесії районної ради від 08.05.2020 "Про звернення депутатів Галицької районної ради"

 

УКРАЇНА

ГАЛИЦЬКА РАЙОННА РАДА
сорок четверта (позачергова) сесія районної ради
сьомого скликання

РІШЕННЯ

від 17.07.2020
м. Галич

Про звернення депутатів
Галицької районної ради


Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада вирішила:
1. Схвалити звернення депутатів Галицької районної ради Івано-Франківської області до Президента України та голови Верховної Ради України (додається).
2. Рішення та текст звернення надіслати Президенту України В.Зеленському та голові Верховної ради України Д.Разумкову.
3. Дане рішення оприлюднити на офіційному веб-сайті Галицької районної ради.


Голова районної ради                          Павло Андрусяк

 

Додаток
до рішення сорок четвертої (позачергової)
сесії районної ради
сьомого скликання
від 17.07.2020

Президенту України
В.Зеленському

Голові Верховної Ради України
Д.Разумкову

 

                                             Звернення

 

Ми, депутати Галицької районної ради, глибоко обурені намаганнями представників чинної влади зруйнувати основи української державності.
До таких спроб належать публічно виголошені наміри обмежити використання української державної мови у публічній сфері.
20 травня 2020 року Президент України Володимир Зеленський заявив про потребу «навести порядок з мовними квотами», щоб усунути «несправедливість щодо людей, які не є україномовними».
27 травня 2020 року Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков уже заявив про потребу змінювати закон про мову.
Окрім публічних заяв влада перейшла до конкретних кроків - у Верховній Раді зареєстровано низку законопроектів, спрямованих на руйнування мови, а відтак держави, зокрема:
- законопроект №2362 авторства нардепа від «Слуги народу» Максима Бужанського «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти». Цей проект передбачає зміни до законів про мову і про освіту, щоб скасувати перехід з 1 вересня 2020 року на навчання українською мовою тих учнів 5-11 класів, які досі навчалися російською;
- законопроект №2693 «Про медіа», який пропонує скасувати чинний перелік із 150 осіб, фільми, програми, концерти за участю яких не мають права демонструватися в Україні. У проекті знищуються механізми протидії російській інформаційній агресії, що створює загрозу національній безпеці.
Наступ на права українців розпочали ті, кого народ і Конституція зобов’язують захищати право українців бути собою.
«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову!» - сказала Ліна Костенко. Кожен окупант намагався знищити українську мову. Ворог фізично знищував носіїв української мови, нашу інтелігенцію, письменництво, науковців. Українську мову забороняли більше сотні разів.
Закон про мову - це:
- крок до справедливості і відновлення самоповаги українця та єдності української нації;
- посилення безпеки українського інформаційного простору в умовах російської агресії та протидія інформаційній війні, яка ведеться здебільшого російською мовою;
- більше мільярда інвестицій за рахунок розвитку національного ринку книговидавництва, кіно, культурного, освітнього та мистецького продукту.
Спроби обмежити використання української мови у публічній сфері є політичною диверсією проти України, української нації та кожного українця.
Ми, депутати Галицької районної ради, переконані - такі заяви руйнують єдність нації і є черговою спробою поділити українців на різні сорти. Все це може призвести до перетворення України на колонію та спровокувати громадянський конфлікт.
Вимагаємо:
1.Припинити нападки на основи української нації та державності!
2. Зупинити політику малоросійства та нищення української держави!
3. Недопустити перегляд мовного законодавства.

Слава Україні!
Героям слава!

 

Схвалено на сорок четвертій (позачерговій) сесії
Галицької районної ради
сьомого скликання
від 17.07.2020

 

 

УКРАЇНА

ГАЛИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 сорок четверта(позачергова) сесія районної ради

сьомого скликання

 

РІШЕННЯ

від 17.07.2020

м. Галич

 

Про звернення депутатів
Галицької районної ради

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  районна рада вирішила:

  1. Схвалити звернення депутатів Галицької районної ради Івано-Франківської області до Президента України, Прем’єр - міністра України, голови Верховної Ради України, народних депутатів України (додається).
  2. Рішення та текст звернення надіслати Президенту України В.Зеленському, Прем’єр-міністру України Д.Шмигалю, голові Верховної ради Д.Разумкову, народному депутату України І.Фрісу та народному депутату України Е.Прощуку.
  3. Дане рішення оприлюднити на офіційному веб-сайті Галицької районної ради.

   

Голова районної ради                                                              Павло Андрусяк


Додаток
до рішення сорок четвертої (позачергової) сесії
районної ради сьомого скликання
від 17.07.2020

Президенту України

В.Зеленському

 

Прем’єр-міністру України

Д.Шмигалю

 

Голові Верховної Ради

Д.Разумкову

 

Народному депутату України І.Фрісу

Народному депутату України Е.Прощуку

 

ЗВЕРНЕННЯ

Історія України має багатовікове підґрунтя, яке закладено в найвизначніших історичних територіях нашої держави.

Галицькі землі були колискою українського державотворення. Особливо визначною їх роль в житті Південної Русі була в епоху монголо-татарського поневолення, коли Галич, по суті, підхопив із рук розореної столиці — золотоглавого Києва — знамено давньоруської державності й протримав його до 40-х років ХІV сторіччя фактично на правах столиці України.          

Історія Галицького князівства сповнена героїчних і драматичних подій. У мініатюрі вона нагадує історію всієї Київської Русі-України. Та найвищого розквіту Галицька земля досягла завдяки двом видатним історичним постатям — Ярославові Осмомислу і Данилові Галицькому – першому Українському Королю.            

У наш час пам'ять про давню велич галицьких земель зберігають писемні пам'ятки, залишки потужних укріплень, архітектурні споруди, історичні назви урочищ, де колись стояли монастирі, княжі й боярські тереми, жили ремісники. До сьогодні тут проводяться археологічні дослідження, але підземний архів дотепер не вивчений до кінця.

Від міста Галич  походить назва історичної області в Західній Україні  - «Галичина»,  яка займає території сучасних Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської  областей України.

Необхідно зберегти та відстояти ті скарби нашої історії, які формують і по сьогоднішній день патріотичний потенціал українського народу.

Із прийняттям проєкту Постанови Верховної Ради України про утворення та ліквідацію районів (реєстр. № 3650 від 15.06.2020) з карти України може зникнути назва «Галицький район».

Звертаємося до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, народних депутатів України, з проханням переглянути вищевказаний проєкт Постанови у частині назви району та внести зміни до абзацу 2 підпункту дев’ятого пункту 1 проєкту, виклавши його в такій редакції «Галицький район (з адміністративним центром у місті Галич) у складі територій Галицького та Рогатинського районів.

 

Схвалено на сорок четвертій (позачерговій) сесії
Галицької районної ради
сьомого скликання
17.07.2020