Галицький район розташований в північно-східній частині Івано-Франківської області. Район межує з Калуським, Рогатинським, Тисьменицьким районами Івано-Франківщини та Тернопільською областю. 

Район утворений в 1940 році. Близько 8 % території району займають ріки, водосховище, ставки. Серед них одна з найбільших у Європі – Дністер, протяжність по території району складає 47,4 км. 

Район багатий на природні копалини: вапняки, мергелі, суглинки, глину, пісок, гравій тощо.

Районний центр – стародавнє місто Галич, яке дало назву цілому регіонові, місто, яке знає весь світ.

Перша згадка про м. Галич, як осередок давнього слов’янського поселення, сягає 898 року. У Х столітті Галицькі землі увійшли до складу Київського князівства, від якого відокремились у 1097 році за правління князя Володимирка, який утвердив Галич престольним містом – столицею Галицького князівства. 

Територія району – 69065,1 га (4,9% території області). 

В районі нараховується : 

- 173 малих та середніх підприємств;

- 891 фізичних осіб;

- 11 промислових підприємств;

- 5 будівельних підприємств;

- 14 сільськогосподарських підприємств;

- 62 фермерських господарств.

Також в районі функціонує :

- 45 загальноосвітніх шкіл;

- 15 дитячих навчальних закладів;

- 1 гімназія;

- 2 міжшкільні навчально-виробничі комбінати;

- 1 КЗ «Галицька центральна районна лікарня»;

- 2 поліклініки;

- 10 лікарських амбулаторій ЗПСМ;

- 53 ФАПи;

- 60 клубів

- 59 бібліотек;

- 2 музичні школи;

- 2 музеї.

На території району працюють дві установи національного значення:

- Галицький НПП;

- Галицький  національний заповідник «Давній Галич».

Неповторні краєвиди з Крилосівської гори та Галицького замку, визначні пам’ятки архітектури: Княжа криниця, фундаменти літописного Успенського собору, храму Святого Пантелеймона, Франціскові джерела, Караїмське кладовище та інша культурна спадщина  - роблять район гостинним та туристично – привабливим. 

 

 

1. Місцеве самоврядування означає право і спроможність органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання і управління суттєвою часткою суспільних справ, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення.

Це право здійснюється радами або зборами, члени яких вільно обираються таємним голосуванням на основі прямого рівного, загального виборчого права  які можуть мати підзвітні їм  виконавчі органи.

Повноваження, якими наділяються органи місцевого самоврядування, як правило мають бути повними і виключними. Вони не  можуть скасовуватися чи обмежуватися іншими, центральними або регіональними органами якщо це не передбачено законом.

Держава ніколи не дійде до проблем кожного села чи міста, кожної вулиці чи двору. Той шлях, який ми обираємо, передбачає, передачу повноважень, щодо вирішення  місцевих проблем на низовий, базовий рівень, міста – там де громаді самій видніше, які проблеми вирішувати в першу чергу. Разом з цим громадам держава передає зараз і повноваження, і фінанси, і відповідальність.

Але будь-який орган місцевого самоврядування  може  діяти виключно в рамках закону і Конституції. Віддаючи повноваження, держава встановлює відповідальність, органів місцевого самоврядування перед громадою за якість надання послуг та перед державою  - за відповідальність дій Конституції та  чинному законодавству.

/Європейська хартія місцевого самоврядування/

 

Місцеве самоврядування є правом територіальної громади – жителів села, чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

2. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селища та міст, є районні ради.

 /Конституція України/

 

Депутат Верховної Ради  України від Галицького району

 

Михайло Довбенко - народився  01 жовтня 1954 року в с.Корець Монастириського району Тернопільської області, депутат Верховної Ради України 8- го скликання.

Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

 

Депутати Івано-Франківської обласної ради від Галицького району

 

Галина Карп  - народилася 11 серпня 1961 року.

Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків.

 

Володимир Магаль – народився 08 червня 1977 року

Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Постійна комісія обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

 

Михайло Торб’як – народився 07 липня 1965 року.

Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Голова постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики та регламенту.

 

Андрій Шувар – народився 10 жовтня 1971року.

Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Постійна комісія обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.